Activiteitenkalender

Onze medewerkers nemen je graag mee op hun tochten om de overwinterende watervogels in onze regio te tellen. Geïnteresseerd? Contacteer onze medewerkers. Neem zeker een verrekijker mee.

data 2020-2021 

 • 17/18 oktober 2020
 • 14/15 november 2020
 • 12/13 december 2020

 • 16/17 januari 2021
 • 13/14 februari 2021
 • 13/14 maart 2021
 • Regio Temse/Steendorp: Gerry Heyrman 0498 57 72 24 of e-mail : Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
  Watervogels tellen in Meulenbroek Temse, Waesmeer, Tielrode broek, Roomacker Tielrode en de Zaat Temse.
 • Burchtse Weel, de Schelde vanaf Antwerpen Linkeroever tot Kallosluis en Fort Sint Marie: René Maes tel. 0494/17.85.86. of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
 • Het Rot/middenvijver: Kris Peeters, tel 0485/79.67.71 of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. 
 • Polders van Kruibeke en de Schelde, Gilbert Smet 0497/48.26.00 of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
 • Regio Stekene, Marc Bogaerts, tel 03 779 89 31 of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
 • Regio Sint-Gillis-Waas, Chris De Buyzer, tel 32 3 775 34 18 of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
 • Regio Hamme: Frans Van Havermaet 0499 73 35 14
  Watervogels tellen in het Lippenbroek - Inschrijven: www.natuurpunt.be/afdelingen/natuurpunt-waasland-kern-hamme

 

zaterdag 16 januari 2021 - van 16 tot 18 uur  telling slaapplaatsen aalscholvers en zilverreigers Zwijndrecht en Waaslandhaven. 
Traditiegetrouw tellen we de aalscholvers op hun slaapplaatsen. Gegevens verzamelen over deze prachtige zwarte duikende watervogel is van groot belang omdat die soms ter discussie staat omwille van zijn voorliefde voor vis… Maar ook zilverreigers zijn in opmars dus nemen we die ook op in onze telling.

Info + inschrijven: René Maes | 0494 17 85 86 | Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

Zaterdag 23 januari 2021 - 16 tot 18 uur tellen we de wulpen op hun slaapplaatsen Schelde en Waaslandhaven
Onze regio is de thuishaven van een mooie winterpopulatie wulpen. Onze afdeling heeft al een lange traditie van tellingen op hun slaapplaatsen in de Waaslandhaven en de Scheldepolders, recent ook in Kruibeke. De tellingen gebeuren op meerdere plaatsen tegelijk, beginnen om 16u en eindigen om 18u00. Hiervoor hebben we veel tellers nodig. Jouw medewerking kan het verschil maken! 

info + inschrijven: René Maes | 0494 17 85 86 | Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

Zaterdag 30 januari 2021- 16 tot 18 uur tellen we de meeuwen op hun slaapplaatsen Schelde en Waaslandhaven
Onze regio is in de winter een veilige plek voor meeuwen. Onze afdeling heeft al een lange traditie van tellingen op hun slaapplaatsen in de Waaslandhaven en de Scheldepolders, maar ook stroomopwaarts tot Temse. De tellingen gebeuren op vele plaatsen tegelijk, beginnen om 16u en eindigen om 18u00. Hiervoor hebben we erg veel tellers nodig. Jouw medewerking kan het verschil maken! 

info + inschrijven: René Maes | 0494 17 85 86 | Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. , of Gerry Heyrman I 0498 57 72 I Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

 

 


 

Wase Koepel voor natuur.studie of kort WAKONA is een gemeenschappelijk, overkoepelend initiatief van verschillende afdelingen en werkgroepen van Natuurpunt, waaraan ook enkele andere natuurverenigingen (vzw Durme, Ons Streven, JNM) en onafhankelijke werkgroepen meewerken.
Het werkingsgebied omvat het Waasland, Antwerpen-LinkeroeverZwijndrechtHammeZele en Berlare.